W Przedszkolu Verte dbamy o indywidualne potrzeby rozwojowe dzieci i ich wszechstronny rozwój. Staramy się by każde dziecko czuło się tu bezpiecznie i pewnie.

Pierwsze miesiące spędzone w przedszkolu skupiają się  na stwarzaniu atmosfery bezpieczeństwa, organizacji zajęć adaptacyjnych oraz integracyjnych.

Realizacja Podstawy Programowej odbywa się w sposób dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka dlatego uczymy się bawiąc jednocześnie. Przedszkolaki uczestniczą w grach i zajęciach tematycznych, ruchowych, muzycznych, manipulacyjnych i sensorycznych.

To co nas szczególnie wyróżnia to bogata oferta zajęć dodatkowych, prowadzonych przez wykfalifikowanych trenerów, oraz wychowawców. Między innymi:

• nauka gry w tenisa (2 razy w tygodniu ) – dysponujemy dużą salą gimnastyczną oraz własnymi kortami tenisowymi
  • nauka pływania (2 razy w tygodniu) – dysponujemy własnym basenem z ciepłą wodą, przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych.
  • język angielski (4 razy w tygodniu)
  • warsztaty plastyczne
  • warsztaty kultury azjatyckiej z elementami języka chińskiego

natomiast od 5 roku życia wprowadzamy dodatkowo:

• japońską arytmetykę mentalną
  • neuromatematykę z wykorzystaniem Lego Education

Ponadto na co dzień w przedszkolu:

• organizujemy zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem elementów m.in. takich metod jak: m. aktywizujące, m. Dobrego Startu, m. Carla Orffa, Marii Montessori
  • organizujemy zajęcia na świeżym powietrzu (outdoor learning) np. udział w „wykopkach” na przedszkolnym placu zabaw oraz zajęcia/ zabawy sportowe z użyciem chusty animacyjnej, piłek, skakanek itp.
  • umożliwiamy dzieciom wielozmysłowe poznawanie świata przez udział w różnorodnych zabawach sensorycznych m.in. tworzenie i  zabawy cieczą nienewtonowską, spacer po darach jesieni, wykorzystywanie materiału naturalnego (kasztany, orzechy, szyszki, patyki) do zabaw rytmicznych, konstrukcyjnych
  • organizujemy ciekawe dni tematyczne w grupach tj. Dzień Chłopaka, Dzień Dyni, Dzień Misia, Święto Małych Dam, Dzień Książki, Dzień pełen serdeczności – Walentynki itd.
  • często wychodzimy na spacery, obserwujemy otoczenie oraz zmiany zachodzące w przyrodzie
  • spędzamy czas na świeżym powietrzu. Przedszkole Verte dysponuje dwoma świetnie wyposażonymi placami zabaw – duży plac to aż około 600 m2 powierzchni do zabawy).
  • aktywnie uczestniczymy w uroczystościach i wydarzeniach przedszkolnych poprzez udział w przedstawieniach teatralnych, jasełkach, blach, konkursach (takich jak quiz patriotyczny), dniach sportu itd.
  • bierzemy udział w warsztatach kulinarnych– wspólnie przygotowywaliśmy już pizzę, ciasto cynamonowe i placuszki dyniowe
  • bierzemy udział w ogólnopolskich projektach przyrodniczo-ekologicznych.
  • bierzemy udział w autorskim projekcie matematyczno-językowym „One, two, three – liczę ja liczysz Ty. Trzylatki w świecie matematyki”