Przedszkole z basenem

Nie ma to jak zabawy w wodzie! Radosne pluskanie to okazja do pokonania lęku przed wodą. Atrakcyjne i wartościowe ćwiczenia usprawniają mięśnie, oddech, hartują i prowadzą do zdobycia ważnej umiejętności. I wreszcie usłyszysz ten okrzyk – „mamo – ja płynę”!

Basen powstał z myślą o najmłodszych. Niewielkie wymiary basenu, nieduża głębokość i zawsze ciepła woda (około 32˚) sprawiają, że to kameralne miejsce jest przyjazne i bezpieczne.

Korzyści jakie przynosi regularne pływanie, ćwiczenia we wodzie a nawet samo w niej przebywanie są nie do przecenienia. Nie ma innej dyscypliny sportowej, która mogłaby pochwalić się taką ilością rekomendacji, żadna bowiem nie ma tylu wielorakich, dobroczynnych oddziaływań na organizm.

W przypadku dzieci znaczenie pływania jest zupełnie wyjątkowe. Przede wszystkim pływanie to bardzo bezpieczny, niekontuzyjny sport, którego regularne uprawianie wpływa na prawidłową postawę dziecka, koryguje skoliozę i inne skrzywienia kręgosłupa. Pływanie ma ponadto korzystny wpływ na układ krążenia i oddychania, stymulując pracę serca i płuc. Ruchy w wodzie zmuszają mięśnie do intensywnej pracy, powodując ich wzrost i rozciąganie a przez to zwiększają ich moc i ruchomość. Z innych efektów  zajęć na basenie należy wymienić hartowanie organizmu, działanie relaksacyjne i poprawiające nastrój, gdyż pływanie to „czysta  przyjemność”.