Przedszkole z tenisem

Nasze maluchy mają niepowtarzalną szansę zapoznania się z tym elitarnym sportem. Prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora zabawy ćwiczące koordynację, sprawność całego ciała i kondycję są dobrą podstawą do prawdziwej nauki gry z rakietą i piłką.

Naukę gry w tenisa rozpoczynamy już w grupie 3 i 4-latków od zabaw krótkimi, lekkimi rakietami oraz miękkimi piłeczkami i kontynuujemy przez cały pobyt dziecka w naszej placówce, stopniowo zwiększając trudność ćwiczeń. Zajęcia tenisa to nie tylko sposób na rozładowanie dziecięcej energii i ciekawe urozmaicenie dnia w przedszkolu ale być może wstęp do przyszłego hobby a może nawet kariery zawodniczej.

Korzyści z uprawiania tego sportu są również wielopłaszczyznowe. Można śmiało powiedzieć że tenis kształtuje ciało i ducha. Z jednej strony poprawia wybitnie kondycję i to zarówno ruchową jak i wzrokową, z drugiej zaś ćwicząc koncentrację i umiejętność skupienia wpływa na rozwój intelektualny.