Przedszkole sportowe

Sport to zdrowie! – nie da się zaprzeczyć. Ruch – i to zarówno ten na świeżym powietrzu, jak i w sali gimnastycznej, w hali na kortach tenisowych czy basenie – jest gwarancją zdrowia i prawidłowego rozwoju naszych dzieci.

Ważnym jest, aby kształtować prawidłowe nawyki ucząc pociechy już od najmłodszych lat, że właściwa porcja wysiłku fizycznego jest nieodłącznym elementem składowym każdego dnia. Bowiem “czym skorupka za młodu nasiąknie”…

Zatem – zapraszamy do naszego przedszkola – tu dzieci wiedzą, że bez codziennej porcji ruchu dzień jest niepełny i niewłaściwie spędzony.

Zaszczepiajmy w najmłodszych właściwe nawyki!

W „Verte” każdy poranek rozpoczynamy gimnastyką ogólnorozwojową. Taki rodzaj aktywności nie tylko rozbudza nasze przedszkolaki do działania, ale także kształtuje sylwetkę i zapobiega wszelkiego rodzaju wadom postawy; rozwija i przygotowuje ciało na całodniową aktywność. Tak „rozgrzane” fizycznie dzieciaki chętne są nie tylko do dalszych harców, ale i łatwiej przyswajają podawaną wiedzę; dotleniony ćwiczeniami mózg sprawniej przyswaja nowe wiadomości, uczy języków i chętniej szuka nowych rozwiązań pojawiających się zagadnień. W dalszej części dnia wszystkie dzieci, niezależnie od grupy, w której przebywają, uczestniczą w zajęciach na kortach tenisowych i na basenie. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania, już trzy- i czterolatki próbują swych sił z rakietą i piłeczką do tenisa. Na początku są to zabawy krótkimi, lekkimi rakietami oraz miękkimi piłeczkami, w trakcie edukacji przedszkolnej dziecka zwiększamy stopniowo trudność ćwiczeń. Podobnie na basenie – przygodę rozpoczynamy już z najmłodszymi dziećmi od nauki pływania i „stawiania pierwszych kroków” w wodzie. W miarę zdobywania  kolejnych umiejętności i doskonalenia sztuki pływania, wprowadzamy trudniejsze ćwiczenia, ucząc dzieci nowych stylów pływackich, nurkowania, bezpiecznych skoków i właściwego obcowania z żywiołem wody. Codzienne zabawy z muzyką w ramach rytmiki, to także aktywność fizyczna, do tego skorelowana z dźwiękiem, a więc ogólnorozwojowa. Dopełnieniem dnia zawsze są zabawy na świeżym powietrzu na bogato wyposażonym, przedszkolnym placu zabaw, gdzie dzieciaki nie tylko mają okazję wyszaleć się gubiąc nadmiar energii, ale także wzmacniają relacje społeczne, bawiąc się w grupie rówieśniczej.