Liczne warsztaty

Wszyscy bardzo lubią tematyczne warsztaty edukacyjne, które są dodatkowymi atrakcjami przedszkolnego życia. Dlatego oprócz obowiązkowych zajęć dydaktycznych często organizujemy spotkania, lekcje i wycieczki dotyczące różnych dziedzin życia i wiedzy. Na tych zajęciach dzieci zdobywają ciekawe umiejętności, informacje o przyrodzie, kulturze, sztuce, historii, tradycji i zasadach życia społecznego. Rozszerzają swoje horyzonty.  Zapoznają się np. z funkcjonowaniem poczty, straży pożarnej, biblioteki, lotniska a także różnych rzemiosł. Wyprawiają się do teatru, skansenu, uczestniczą w lekcjach muzealnych i spotykają się z policjantami na pogadankach o bezpieczeństwie  na drodze. Podróżują pociągiem nowoczesnym i dawnym, w planetarium podziwiają kosmos. Mogą poznać ciekawostki naszego miasta. Edukacyjne ścieżki po lesie, ogrodzie botanicznym czy palmiarni są okazją do poznawania bogactwa przyrody i jej praw. Na warsztatach eksperymentalnych odkrywają zaskakujące zjawiska fizyczne a na spotkaniach z mistrzami kodowania stykają się z tajemniczym światem cybernetyki.