Sport

Prawidłowy rozwój fizyczny to bardzo ważny składnik całościowego wzrostu dzieci. Niezwykle ważnym elementem tego rozwoju jest ruch. Aktywność fizyczna determinuje w poważnym stopniu rozwój układu ruchu – wzmacnia kości, ścięgna, stawy, powoduje lepsze umięśnienie i ożywia przemianę materii. Ma także pozytywny wpływ na wszystkie inne obszary funkcjonowania organizmu tak w sferze fizycznej jak i psychicznej, emocjonalnej a nawet intelektualnej.  Dbając o harmonijne dorastanie naszych przedszkolaków,  zapewniamy im różnego rodzaju formy aktywności fizycznej. Staramy się dostarczyć dzieciom dawkę ruchu w czasie  spacerów po naszej zielonej okolicy, nad Stawami Stefańskiego, po Rudzkiej Górze, podczas gimnastyki czy rytmiki. Szczególnie cieszy nas możliwość zapewnienia im na miejscu lekcji pływania i nauki gry w tenisa.